Toksyna botulinowa off-label ONLINE 24.04.2022

Opis szkolenia

Szkolenie online na żywo z częścią praktyczną – pokazowe zabiegi z użyciem toksyny. Toksyna botulinowa czyli “botox” jest najbardziej rozpoznawalnym zabiegiem w medycynie estetycznej. Poza standardowym użyciem leku tzw. on-label (zmarszczki mimiczne górnej partii twarzy), botox ma wiele innych zastosowań w medycynie estetycznej. Szkolenie to polecamy osobom posiadającym praktyczne umiejętności stosowania toksyny – chcących poszerzyć znajomość zastosowania preparatu. Dla osób rozpoczynających kształcenie w tym zakresie szkolenie może być teoretycznym wstępem do zabiegów z użyciem botoxu. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań wykładowcy zarówno w trakcie jak i po szkoleniu.

Program

Część teoretyczna:
1. Toksyna botulinowa – farmakologia, rodzaje preparatów.
2. Anatomia.
3. Wskazania, przeciwwskazania, kwalifikacja do zabiegu.
4. Działania niepożądane i powikłania.
5. Zastosowanie: uśmiech dziąsłowy,  platysma, podniesienie brwi, linia marionetek, opadające kąciki ust, królicze zmarszczki, broda marmurkowa, bruksizm, nadpotliwość,
6. Zalecenia pozabiegowe.
7. Dokumentacja, zgoda na zabieg.
8. Q&A – możliwość zadawania pytań prowadzącemu.
 
Część praktyczna:
1. Pokaz wykonywania zabiegów. Po każdym zabiegu uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań.
 
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia.
 
Długość szkolenia: 5h
Rozpoczęcie: 10:00 Zakończenie: 15:00

Szkolenie w formie online jest formą poszerzenia, aktualizacji wiedzy lub wstępem na nauki praktycznej – nie upoważnia do wykonywania zabiegów.


Prowadzący

lek. dent. Sylwia Wenc – lekarz medycyny estetycznej

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi oraz Wydziału Prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Od wielu lat praktykuje medycynę estetyczną oraz stomatologię – w Łodzi i Szczecinie. Uczestniczka licznych konferencji, spotkań naukowych i kursów praktycznych, autorka publikacji naukowych. Szczególnie zainteresuje się zabiegami regeneracyjnymi w medycynie estetycznej.

Formularz zapisu na szkolenie

ZAPIS NA SZKOLENIE: Toksyna botulinowa off-label ONLINE 24.04.2022
wykonywany zawód